BİZ KİMİZ ? / Barış Çantay

Barış Çantay

Kreatif Direktör

1976 Ankara doğumludur, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunudur. Mezuniyet ve askerlik görevi sonrasında, İstanbul’da yerleşik kreatif reklam ajansları, web & multimedia markaları, masaüstü yayıncılık ve grafik stüdyoları ile çalıştı. 

Walmart, ASDA, Inditex, Stockmann Group, Bestseller vb. gibi dünyanın önde gelen uluslararası ve çok uluslu markalarına, tekstil ve hazır giyim gruplarına, gıda sanayiinde faaliyet gösteren kurumlara, kadrolu, proje bazlı ya da freelance olarak departman yönetimi, koleksiyon ve tasarım desteği ile profesyonel olarak servis verdi.

Serbest grafik tasarımları, Avustralya, Amerika, İngiltere ve Almanya merkezli üreticiler tarafından, lisans altında geniş bir ürün gamına uygulanmaktadır.

Ayrıca eğlence sektörüne yönelik olarak özel tiyatrolara ve yapım firmalarına tiyatro ve sinema afişleri tasarlamaktadır. Bağımsız olarak yayıncılık sektörü için kitap kapak tasarımları, konsept ve görsel tasarımlar yapmaktadır.

Mayıs 2019 itibariyle meslekteki 22. yılını dolduran Barış Çantay, 2014’ten bu yana yetenek yönetimi ve menajerlik konularında hizmet veren, Velhan Çantay Talent Management’e kreatif direktör olarak destek vermektedir.

<< Geri Dön