Alo Anne Benim Ben

Kedisi Kafka ile Cihangir’deki Huzur Apartmanı’nda yaşayan gazeteci Demiray Aydemir’in karnavalesk hikayesi. Yönetici emekli albay, tuhaf bir apartman görevlisinin tuhaf ailesi, maço bir futbol antrenörü, bir transseksüel, eski bir Yeşilçam yıldızı ve asla bir araya gelemeyeceğini düşündüğünüz birçok insan, hiç akıllarına gelemeyecek bir yerde, hiç düşünmedikleri bir anda buluşuyor. Tesadüfün planlanmış olabilme ihtimalini aklınızdan çıkarmamanız gerektiğini görüyorsunuz.

Alo Anne Benim Ben, uyumsuzluktan doğan uyumun, kaosun güzelliğinin, sıradanlığın içindeki ironinin romanı. Okurken tanıdık gelecek birçok sahne. İçine çekildiğiniz bulmacayı çözmek isteyeceksiniz. Zira siz de bu kahramanların arasında, bu karmaşanın içinde yaşıyorsunuz.

ISBN : 978-605-7658-17-3

Sayfa Sayısı : 240

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Burcu B. Bilgin

Ankara’da doğdu ve büyüdü. Bir koldan Kuzey Makedonya’ya, diğer koldan İran Horasan’a giden kökleri olsa da tam bir Angara bebesidir. Lisede ipe sapa gelmez biriyken içindeki cevheri edebiyat hocası Atilla Kaşıkçı’nın keşfetmesiyle yazmaya başladı. Yine yanlış tercih yaparken kulağını çeken öğretmenleri sayesinde Ankara İletişim Fakültesi
Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. 19 yaşında gazeteciliğe başladı.
Spor muhabirliği ve radyo programcılığının ardından uzun bir Anadolu Ajansı serüveni yaşadı. Ancak çok uzun gelmiş olmalı ki bu serüveni sonuna kadar götüremedi, 2012 yılında kurumdan ayrıldı. AA yılları boyunca kültür-sanat, televizyon, sinema, hatta siyaset muhabirliği yaptı.
Sonrasında dizi setlerinde çalıştı, sosyal medya uzmanlığı, oyuncu asistanlığı yaptı. Uzun yıllardır sinema, sanat ve televizyon eleştirmenliği yapmaktadır. Seyahat etmeyi çok sever. Seyahat ve sanat yazıları www.seyircikedi.com, sinema yazıları www.sinekafe.com sitelerinde okunabilir. Özellikle sahne sanatları alanında profesyonelleştiği fotoğraf da bir diğer sevdasıdır.
Türkiye Gazeteciler Sendikası, Foto Muhabirleri Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesidir. Halen çok sevdiği İstanbul’da yaşıyor.

<< Geri Dön