Beklenen

Kendi hatalarından çocuklarını uzak tutarken bencil davranmakla suçlanan bir anne; Nedret. Böyle bir annenin sarıp sarmaladığı, ömür boyu bu sevginin bedelini ödeyen Tekin. Hayatla ilgili kararlar almaya çalışırken kayıtsız şartsız güvenilmeyi arzulayan Yücel. Kendini gerçekleştirmek isterken başka bir yöne savrulan, Nedret, Tekin ve

Yücel’in kurduğu üçgenin içinden çıkamayan, geçmişin hayaletleriyle yolunu kaybeden Oya. Gerçeklerin göründüğü gibi olmayabileceğini gösteren bir kurgu.

Beklenen; zamanda fiziksel olarak ileri doğru giderken zihnen geriye akışın kişileri nasıl dönüştürdüğünü anlatıyor. Yaşanılan ânın geçmişten gelen bilgilerle nasıl şekillendiğini. Görünenin ardında yatanın anlaşılması için cesaret ve sabır gerektiğini. Acı veren hafızaya yerleşen eski bir şarkıyı mırıldanırken yeni bir kurgunun kilidini açıyor, kendini

keşfetmenin büyüsüyle karşılaşıyorsunuz. Bu anahtar bir de ihtimal veriyor: Belki de kaçtıklarımızda gizliyiz.

ISBN : 978-605-7658-21-0

Sayfa Sayısı : 344

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Şule Hatipoğlu

1972 Samsun doğumludur. İTÜ Makina, Anadolu Üniversitesi Adalet ve Uluslararası İlişkiler lisans mezunu, iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Arapça bilmektedir. On yıl kamuda ve özel sektörde Basın ve Halkla İlişkiler görevinde bulundu. Evli, iki çocuk annesi.
Edebiyat, sinema ve resim sanatlarıyla ilgilidir. Dört yaşından beri okur, 2012’den beri yazar. Kendi blogunda, edebiyat sayfalarında, katıldığı yarışmaların ve atölyelerin kolektif kitaplarında yayımlanmış öyküleri vardır.

<< Geri Dön