Düğme

Savaşın, kayıpların, yoksulluğun, çaresizliğin kucağında küçük bir kız çocuğu… Mustafa Kemal’in ellerinden tutup yerden kaldırdığı minik kızın, büyüyüp umut dolu bir genç kadına dönüşmesi… Savaşın ve ölümün yangınından sağ kurtulan bir hazine: masumiyet.

Genç yazar Öykü Özverim’in ilk romanı ‘‘Düğme”, Cumhuriyet öncesinden başlayarak Cumhuriyetin ilk yıllarına uzanan bir hayatta kalma öyküsünü anlatıyor. Çocukluktan gelen masumiyeti, saflığı, iyi niyeti, her şeye rağmen yaşama tutunma içgüdüsünü ve ümit etme becerisini hatırlatmak istiyor okuruna. Kimi zaman hatıra olarak sakladığımız bir düğme, kimi zaman ucu kıvrılmış bir kitap sayfası, kimi zaman bir mektuptur umut; onu

saklamasını bilene.

ISBN : 978-605-7658-10-4

Sayfa Sayısı : 112

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Öykü Özverim

19 Ekim 2006 tarihinde İstanbul-Kadıköy’de doğdu. Anaokulu ve İlkokulu Anabilim Eğitim Kurumları’nda tamamladı. Beş sene ritmik jimnastik yaptı. Erbulak Evi Yazarlık Okulu’nda aldığı yazarlık eğitimi süresince Erbulak Evi’nin “Umut” adlı kolektif eserinde ve Dağhan Külegeç Yayınları’nın “İhanet” adlı kolektif eserinde birer öyküsü ile yer aldı. Bu sene Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı’nda lise eğitimine başlayacaktır. Bu eser, yazarın ilk bireysel kitabıdır.

<< Geri Dön