Eylemsiz

Dünyada bir metropol, teknolojik yalnızlıklar içinde bir kadın, modern yaşamın içi boşaltılmış koşturmacalarına esir olmuş hepsi birbirinin aynı günler, yaşamlar… Peki ya bir sabah uyandığınızda farkına varırsanız? Yaşamınızı değiştirmek için bu yeterli mi?

Genç yazar Nilay Türkmen’in ilk romanı “Eylemsiz”, okuru biçim veremediğimiz tekdüze yaşamlarımız hakkında derin bir sorgulamaya davet ediyor. Kimliklerimiz, kariyerimiz, medeni halimiz, unvanlarımız, evlerimiz, eşyalarımızdan oluşan yığının altında kalan bizler; kendimizi bulmak için ne zaman harekete geçeceğiz? Bütün bu etiket kulelerinin arasında nefes almaya nasıl başlayacağız?

ISBN : 978-605-7658-13-5

Sayfa Sayısı : 112

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Nilay Türkmen

13 Ekim 2004 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu İstek Özel Uluğbey Okulu’nda okudu. Lise öğrenimine Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde devam etmektedir. 2018 yılından bu yana Erbulak Evi Yazarlık Okulu’nda aldığı yazarlık eğitimi süresince; Erbulak Evi’nin “Umut” adlı kolektif eserinde ve Dağhan Külegeç Yayınları’nın “İhanet” adlı kolektif eserinde birer öyküsü ile yer almıştır.

<< Geri Dön