Labirent Bul Beni

İçine konulduğu fanusta ilk büyük yarasını alan Aslı, toplumsal kodların oluşturduğu şemsiyenin gölgesinde yanlış bir karar verir, sevemediği birisiyle evlenir. Hayal kırıklıklarının da etkilediği bu karar büyük bir özgüven fırtınasına dönüşür. Maruz kaldığı psikolojik şiddet, toplumsal normları sorgularken diğer yandan da teslimiyetine zemin hazırlar.

İçine düştüğü labirentte yazdığı yazılarla labirenti kendisinin kurduğunu fark ederse kişi? Labirentin çıkmazlarını kendisi için hazırladığını anlarsa? Ya labirentin içinde kendisine benzeyen başkalarıyla karşılaşırsa? Ve karşılaştığı kişiler kendisine kendisinden daha çok benziyorsa? O zaman is, labirentin kendisine düşer.

ISBN : 978-605-7658-23-4

Sayfa Sayısı : 200

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Dilek Özipek Donduran

1982’de Van’da doğmuştur. İlköğrenimini Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Süleymanlı köyündeki Süleymanlı İlköğretim Okulu ve Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu İlkokulunda, ortaöğrenimini Taşucu Ortaokulunda, lise öğrenimini ise Silifke Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini bitirdikten sonra Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesinde yüksek lisansını yapmıştır. 2007 yılına kadar özel sektörde
Üretim ve Kalite Kontrol Mühendisi olarak çalışmıştır. 2007 yılında kamu personeli olarak göreve başlamış, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı İstanbul Eyüp İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bursa Yıldırım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Gıda Mühendisi olarak çalışmıştır. Halen Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde Gıda Mühendisi olarak çalışmakta, kamu projelerinde eğitici olarak görev almaktadır. Mesleki
olarak Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerine ait HACCP, ISO 22000, BRC, FSSC 22000 vb. eğitimlerin yanı sıra İletişim Teknikleri üzerine eğitim almıştır. Öğrenimine Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde devam etmektedir. Hakan Akdoğan yürütücülüğündeki yaratıcı yazarlık atölyesine katılmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

<< Geri Dön