Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun

Küçük bir sahil kasabasındaki belediye başkanlığı seçimini kazanan Rosa büyük bir değişim başlatır. İlk işi bir festival düzenlemek olur. Genelde muhafazakâr bir yapıya sahip olan kasabada işler karışmaya baslar. Bir yandan kostümlü festivalde yaşananlar, diğer yandan başkanı devirme girişimleri bir dünya metaforuna dönüşür.

Erkek egemen dünyada bastırılmış kadınlar ‘‘hayır’’ demeye başladığında hangi sorunların düzeltilebileceğini hayal etmelisiniz. ‘‘Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun’’ bu ciddi meseleyi anlatmak için çok etkili bir yöntem kullanıyor: Kara mizah. Hemen her sayfasında gülümserken kendinizi sorgulayacaksınız.

ISBN : 978-605-7658-19-7

Sayfa Sayısı : 112

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Nilüfer Canpolat Doğan

1976 Tunceli doğumludur. Çocukluğu Anadolunun bir çok şehrinde geçtiği için kendini tek bir yere ait hissetmez. Özgürlüğüne düşkünlüğü çocukluğuna dayanır, izin almayı bıraktığı yaşını hatırlamaz. Aynaya her baktığında “Ne zaman bu kadar büyüdüm?” diye şaşırır. Ailesine ve öğrencilerine bağlılığı, hayallerinin peşinde koşmasına engel değildir. Tiyatro sevdası ortaokul yıllarına dayanır, oyunculuğa özlemini sınıfta öğrencileriyle kendi yazdığı metinleri sergileyerek giderir. Yazdığı skeçler ve kısa çocuk oyunları zamanla bu alana yönelmesini sağlar, iki öyküsü kolektif kitaplarda yayımlanır.
Aynı anda bir çok işi yapmaktan yorulsa da bu huyundan vazgeçemez. Yirmi yıllık eğitimciliğinin yanısıra, bir çok dernekte gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

<< Geri Dön