Takdir

Takdir, Adana’da kendisinden önce doğan ve ölen kardeşlerinin adaklısıydı. Saç örgülerine bağlanmıştı kaderi. Takdir’in üzerine biçilen her türlü elbiseyi çıkarma çabası etrafına bir duvar inşa etmesine neden

oldu. Kaçtıkları, bir biçimde karsısına çıktı. Geçmişle yüzleştikçe inşa ettiği duvarın kendi üzerine yıkıldığını fark etti. Çıktığı yolculukta kendisinden kaçabilecek miydi yoksa nereye giderse gitsin kaçtıklarını yanında mı götürecekti?

Takdir, ötekileştirmenin, ötekileştirirken yabancılaştırmanın romanı. Çoğunluğun çizdiği çemberin içinde kalıp özgürlüğünü aramanın zorluklarını anlatıyor. Kişinin içine doğduğu ailenin, toplumun, coğrafyanın dayatmalarının benliğini hırpalamasına ışık tutuyor. Farkındalığı yüksek bireylerin kimliğini arayışının sancılarını sorgulamak istiyor.

ISBN : 978-605-7658-05-0

Sayfa Sayısı : 184

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Ezgi Çağatay Kozanlı

1987’de Adana’da doğmuştur. İlköğrenimini Bursa ilinde Özel İnal Ertekin’de, liseyi Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümüyle eşzamanlı olarak Açıköğretim Fakültesinde Dış Ticaret eğitimini bitirmiştir. Mezun olduktan sonra aile şirketinde finansman sorumlusu olarak göreve başlamıştır. Halen kardeşiyle tekstil işini sürdürmekle beraber, eşiyle reklam ve etkinlik hizmetleri vermekte, reklam senaryoları yazmaktadır. Çocukluğunda
başlayan yazma ve okuma tutkusunu, üç yıl önce Hakan Akdoğan bir boyuta taşımıştır. Çevrimdışı İstanbul, Ava Edebiyat, Edebiyatist gibi dergilerde öyküleri yayımlanmakta olup, SİCİM isimli kolektif kitapta ‘Kalibre’ isimli bir öyküsü bulunmaktadır. Öğrenimine Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi Bölümünde devam etmektedir. Yoga Alliance sertifikalı olan yazar, profesyonel yoga eğitmenidir.

<< Geri Dön