Yaşamadığım Bir Gün

Tuna çukur açmayı seviyor. Toprakla bağı dedesinden geliyor. Çukur açmayı ondan öğreniyor. Önce çiçeklere sonra insanlara. Bir mezar kazıcı olarak açtığı her çukur içine doğru giden bir kuyuyu daha da derinleştiriyor. Kendisini kazıyor Tuna. Duygu karışıklıkları hayal kırıklıklarına sürüklüyor. Ama çukur açmayı bırakmıyor. Tuna kazıyor Yasamadığım Bir Gün’de.

Kişi önce çocukluğunu sonra geleceğini terk ederse kendisi olabilir mi? Yüzeysel bir hayattaki planlı ilişkilerin içinde topluma tutunamazsa varoluşunun anlamını hayatta olmayanlarda bulabilir mi? Yaşamının anlamı seçmediklerinde, yasamadıklarında gizli midir? Kişi, gerçekten yasamadığı her günü bir ceset gibi kendi elleriyle açtığı mezara gömüyor olabilir mi? Yasamadığı günlerine ait bir mezarlığı var mı herkesin?

ISBN : 978-605-7658-06-7

Sayfa Sayısı : 128

Yayın Tarihi : 01.11.2020

Zeynep Çelik

1988’de Eskişehir’de doğmuştur. İlköğrenimini Eskişehir’de, ortaöğrenimini Balıkesir Edremit’te tamamlamıştır. Lise yıllarında tiyatro eğitimi almıştır. Balıkesir Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümünde okuduktan sonra Restoratör olarak çalışmaya başlamıştır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde eğitim almaya devam etmektedir. Bursa’da Hakan Akdoğan yürütücülüğündeki Yaratıcı Yazarlık Atölyesine katılmıştır. Dağhan Külegeç Yayınlarında
düzeltmenlik yapmaktadır. Distopya, Apartman, Zamansız, Ava Edebiyat, Edebiyatist dergilerinde öyküleri ile yer almıştır.

<< Geri Dön